مشاور کسب و کار چیست

مشاور کسب و کار چیست !

مشاور کسب و کار چیست !! و یا بهتره بگیم مشاور کسب و کار کیست ؟

عزیز داداش سلام، من رضا نکوئی هستم مدیر و مدرس آموزش های سایت صفر تا هزار کسب و کار. یکی از سوالاتی که در گوگل جستجو میشه همین سواله: مشاور کسب و کار چیست! ولی در اصل باید پرسید که مشاور کسب و کار کیست؟ چون مشاور یک انسان است نه یک شیا.

در صورت تمایل به رزرو وقت مشاوره رشد کسب و کار به صفحه زیر مراجعه کنین:

مشاور کسب و کار

 

مشاور کسب و کار کیست ؟

مشاور کسب و کار به یک فرد و یا یک مجموعه که از مشاوران مختلف تشکیل شده گفته میشه. مشاور کسب و کار کسی است که به شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ کمک میکنه تا کسب و کارشون رو رشد بدن و برای توسعه کسب و کار و بهبود عملکرد به اونها کمک میکنه.

 

خدمات ارائه شده توسط مشاور کسب و کار :

مشاوران مختلف کسب و کار خدمات مختلفی ارائه میدن، مثل موارد زیر :

 

راه اندازی کسب و کار :

راهنمایی و مشاوره برای راه‌اندازی کسب و کار جدید و توسعه آن.

چه شغلی مناسب شماست؟ چطوری بهترین شغل رو با توجه به توانایی و امکاناتی که دارین انتخاب کنین؟ چطوری در اون کسب  و کار شروع به فعالیت و کسب درآمد کنین و ….

اینها نکاتی که از یک مشاور میشه انتظار داشت تا به شما کمک کنه بهترین تصمیم بگیرین.

 

استراتژی های رشد کسب و کار :

ارائه استراتژی‌های مناسب برای رشد و گسترش کسب و کار در بازار.

در کسب و کاری که مشغول به کار هستین یا شدین چه طوری باید رشد کرد؟ چطوری میشه مشتریان بیشتری جذب کرد؟ چطوری باید برای کسب و کار خودتون تبلیغات کنین که با کمترین هزینه بیشتری نتیجه رو بگیرین؟ چطوری باید سهم بیشتری از رقبا به دست بیارین؟ چطوری باید از رقبا جلو بزنین و شماره یک بازار خودتون بشین؟

اینها مواردی است که یک مشاور حرفه ای کسب و کار باید بتونه براش راهکارهای عملی ارائه کنه تا رشد قطعی کسب و کاری که مشاوره گرفته رو شاهد باشیم.

 

تحلیل و تقویت عملکرد:

بررسی و ارزیابی عملکرد فعلی کسب و کار و ارائه راهکارهایی برای بهبود آن.

یک کسب و کار در حال حاضر در چه وضع و اوضایی است؟ چه تغییراتی نیاز داره تا به نتایج بهتر برسه؟ اینها نکاتی است که یک مشاور کسب و کار بررسی میکنه و توصیه های لازم رو به مدیر اون کسب و کار ارائه میکنه.

 

استراتژی های بازاریابی:

طراحی و اجرای استراتژی‌های بازاریابی برای جذب مشتریان جدید و افزایش فروش.

چطوری مشتریان جدید پیدا کنین که با کمترین هزینه بیشترین بازخورد رو بگیرین؟ چطوری میشه فروش و درآمد رو افزایش داد؟

اینها هم مواردی که است که یک مشاور کسب و کار باید بتونه راهکارهای خوبی برای رشد اونها داشته باشه و به کسب و کارها کمک کنه تا مشتری بیشتری جذب کنن و درآمد خودشون رو افزایش بدن.

 

مدیریت منابع انسانی:

بهینه‌سازی فرآیندها و سیستم‌های مدیریت منابع انسانی کسب و کارها.

چه کسانی رو استخدام کنین؟ چه کسانی رو استخدام نکنین ؟ چطوری به کارمندان خودتون آموزش بدین وبا اونها در ارتباط باشین؟

چطوری کارها رو پیش ببرین که با نیروی کمتر، کار بیشتری انجام بشه و … اینها نکاتی که است که یک مشاور کسب و کار در بخش مدیریت منابع انسانی به کسب و کارها کمک میکنه تا بهترین نتیجه رو ازش بگیرن.

 

تبدیل کسب و کار فیزیکی به کسب و کار آنلاین:

یکی دیگه از مهارتهای مشاور کسب و کار کمک به مشاغل مختلف برای راه اندازی کسب و کار آنلاین است. البته همه مشاوران کسب و کار در زمینه راه اندازی کسب و کار آنلاین تخصص ندارن، چون کسب و کار آنلاین دنیایی دیگر با مهارتها و تخصص های خاص خودشه.

بنابراین یکی از نکات مشاوره حرفه ای کسب و کار برای مشاغل امروز، استفاده از تجربیات مشاورانی است که بتوانند هم در در کسب و کار آفلاین و هم کسب و کار آنلاین به آنها کمک کنن.

 

آموزش و توسعه مهارتها :

کارمندان فروش شما به چه آموزش هایی نیاز دارن؟ بخش بازاریابی شما در کجا ها مشکل دارن؟ خود شما به عنوان مدیر کسبوکار در کجا ها مشکل دارین و نمیدونین باید چیکار کنین؟ یک مشاوره حرفه ای رشد کسب و کار در همه این قسمت ها باید بتونه به شما کمک کنه و کل مجموعه شما در جهت پیشرفت هدایت کنه.

 

نسخه های متفاوت برای مشاغل گوناگون:

اگر متوجه شدین یک مشاور کسب و کار برای همه مشاغل یک مدل نسخه میپیچه، بدونین که اون بنده خدا احتمالا تسلط لازم رو در ارائه مشاوره نداره و به عنوان یک مشاور حرفه ای نمیشه به اون اعتماد کرد.

مشاوران حرفه ای کسب و کار، ابتدا هر مجموعه و هر شرکت و هر کسب و کار رو زیر ذره بین میبرن، دقیقا بخش های مختلف اون رو بررسی میکنن، ایرادات هر قسمت رو در میارن و سپس برای رشد و ارتقا هر بخش توصیه های لازم مخصوص همون بخش رو ارائه میکنن.

به همین دلیل است که نسخه این شرکت با نسخه شرکت بعدی در ۹۹ درصد تغییر داره و هر مجموعه با توجه به نقاط قوت و ضعفی که داره باید یک نسخه و یک راهکارهای مخصوص به خودش رو دریافت کنه.

 

دید باز در مهارتهای مختلف :

خوب دیگه فکر میکنم پاسخ سوال مشاور کسب و کار چیست، یا همون بهتر بگم مشاور کسب و کار کیست رو گرفته باشی. دلیل اینکه در این مقاله از عبارت مشاور کسب و کار چیست هم استفاده کردم اینه که این عبارت رو در گوگل جستجو میکنن و خواستم این عزیزان هم به این مقاله دسترسی پیدا کنن و با این مبحث آشنا بشن. (این نکته خودش یک مهارت از تخصص های کسب و کار آنلاینه.)

مشاوره شغلی و ارتقا شغل، کاری است که یک فرد با تجربه میتونه انجام بده، کسی که دید باز و بلندی در مهارتهای مختلف رشد کسب و کار داشته باشه، از بازارسنجی گرفته ، تا بازاریابی ، تا تبلیغات، و کسب و کار آفلاین و حتی کسب و کار آنلاین و طراحی سایت و سئو و …

داشتن چنین فردی برای راهنمایی هر مجموعه واقعا نعمت بزرگی است، البته داشتن یک مشاور حلال خور و با خبر از خدای رحمان.

خیلی از مشاوره های کسب و کار متاسفانه فقط به جیب خودشون فکر میکنن و با بزرگ نمایی توانایی های خودشون فقط سعی در جذب کسب و کارهای بزرگتر برای انجام قراردادهای بزرگتر برای خودشون دارن. در حالی که خیلی از وقتا این عزیزان متاسفانه تجربه لازم رو برای رهبری یک کسب و کار و مشاوره حرفه ای به اون دارن و فقط سعی میکنن با انرژی دادن و ایجاد حال خوب اون مجموعه رو پرانرژی و سرپا نگه دارن، که متاسفانه نتیجه ای از این مشاوران گرفته نمیشه.

خوب عزیز داداش در این مقاله سعی کردم بصورت خلاصه با مشاور کسب و کار و بعضی از توانایی هایی که باید داشته باشه آشنات کنم، در صورتی که تمایل داشتی از مشاوره با من بهره ببری، لطفا ابتدا ده ها ساعت آموزش رشد کسب وکار رو داخل سایت من به رایگان ببین، بعد اگر به این نتیجه رسیدی که توانایی های من میتونه به رشد کسب و کار شما کمک کنه از صفحه رزرو مشاوره، وقت خودت رو تنظیم کن.

ضمنا اینم در جریان باش که اولیت من در این مشاوره ها واقعا کمک به شماست نه پول! برای همینه که عزیزانی که واقعا مشکل مالی داشته باشن اینجا نگران نیستن و میتونن با پرداخت مبلغ خیلی کمتر از هزینه مشاوره توصیه های لازم برای رشد کسب و کار خودشون رو دریافت کنن.

بنابراین هر زمان از ده ها ساعت اموزش رشد کسب وکار داخل سایت من بصورت کاملا رایگان استفاده کردی و به این نتیجه رسیدی که مشاوره با من هم میتونه بیشتر به کسب وکار شما کمک کنه بزن روی دکمه زیر و ساعت مشاوره خودت رو رزرو کن.

مشاوره رشد کسب و کار

ارادت، داداش رضا.

رضا نکوئی

رضا نکوئی

مدیر و مدرس سایت صفر تا هزار کسب و کار ، از سال 1380 در کار طراحی ، تبلیغات و بازاریابی هستم ، از سال 1390 طراحی سایت و در کنارش تولید محتوا انجام میدم
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها