بهترین مشاور کسب و کار

بهترین مشاور کسب و کار

بهترین مشاور کسب و کار واقعا کیه؟ هیچ ماست بندی نمیگه دوغ من ترشه ! ولی مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید.

بریم و با هم بررسی کنیم ببینم بهترین مشاور کسب و کار که وقتی توضیحاتش رو شنیدیم عقل تایید بده چه کسی میتونه باشه.

عزیز داداش سلام، من رضا نکوئی هستم مدیر و مدرس آموزشهای سایت صفر تا هزار کسب و کار. در این مقاله میخوام درباره خصوصیات بهترین مشاور کسب و کار برات توضیح بدم. بنابراین اگر میخوای برای رشد کسب و کارت مشاوره بگیری، حتما اول این مقاله رو بخون تا وقت و هزینه خودت رو هدر ندی.

ادعا برای بهترین مشاور کسب و کار بودن زیاده، اما اون کسی که بتونه واقعا یک کسب و کار فعال در بازار ایران رو رشد بده خیلی تفاوت داره با اون مشاوری که فقط ترجمه کتابهای خارجی رو خونده و …. قبول داری؟

بریم و با هم خصوصیات واقعی یک مشاوره حرفه ای رشد کسب و کار رو بررسی کنیم که واقعا بشه به این مشاور گفت، بهترین مشاور کسب و کار.

 

تخصص و مهارت در زمینه های مختلف:

وقتی از رشد کسب وکار و بهترین مشاور کسب و کار صحبت میکنیم، یعنی داریم از کلی تخصص و مهارت صحبت میکنیم. در دنیای امروز فقط رفتن و نشتن در مغازه برای شما مشتری نمیاره. فقط یک تولیدی زدن و محصولی رو تولید کردن، تضمینی برای درآمد و فروش ایجاد نمیکنه.

بنابراین مشاور حرفه ای رشد کسب و کار باید تخصص و مهارتهای زیادی داشته باشه تا بتونه به وسیله اونها در بخش های مختلف برای رشد کسب و کار به شما کمک کنه، بعضی از این تخصص ها و مهارت ها رو در اینجا براتون میارم.

تخصص‌ها و مهارت‌های مورد نیاز مشاور کسب و کار:

 • مهارت‌های تحلیلی و حل مسئله، تا چشمی باز و تخصصی وجود نداشته باشه مشاور بودن بی معناست !
 • توانایی برقراری ارتباط مؤثر با مدیران کسب و کارها برای درک بهتر مشکلات آنها
 • مهارت‌های مدیریت پروژه و رسوندن کسب و کار به موفقیت توسط اعضا تیم اون کسب و کار
 • تسلط به استراتژی‌های بازاریابی و مدل های مختلف جذب مشتری و انتخاب بهترین روش
 • دانش مالی و حسابداری برای محاسبه سود و زیان مالی احتمالی مراجعین
 • آشنایی و تسلط برای راه اندازی و مدیریت کسب وکار آنلاین در بستر اینترنت و وبسایت و شبکه های اجتماعی
 • توانایی تدوین و اجرای استراتژی کسب و کار و طراحی نقشه راه رشد کسب و کار
 • مهارت‌های مشاوره و راهنمایی و تفهیم اقداماتی که باید در بخش های مختلف یک کسب و کار انجام بشه به کارکنان آن بخش
 • توانایی آموزش و توسعه تیم‌ها، برای بهره برداری حداکثری با کمترین نیروی کار
 • خلاقیت و نوآوری در تمامی بخش های مشاوره ای و اجرایی و مدیریت پروژه رشد یک کسب و کار
 • دانش منابع انسانی و مدیریت کارکنان و ارائه پیشنهادات عالی برای استخدام ، انتخاب و به کارگیری بهترین پرسنل
 • مهارت‌های مذاکره و فروش و توانایی در آموزش انها
 • درک عمیق از روندها و تغییرات بازار و توانایی پیش بینی تغییرات احتمالی
 • تسلط به ابزارها و نرم‌افزارهای مدیریت کسب و کار و اموزش انها به کسب و کارها برای سرعت بخشیدن به رشد کسب وکار

اگر نکات مطرح شده فوق برای شما سنگینه و نمیدونین دقیقا یعنی چی، خدمتتون عرض کنم که در این مقاله امکان باز کردن و آموزش این موارد نیست اما شما میتونین از آموزشهای کاملا رایگان و قدم به قدم رشد کسب و کار من، با بسیاری از این موارد آشنا بشین و کم کم خودتون این مهارتها رو یاد بگیرین. دکمه نارنجی رنگ زیر این مقاله رو دریاب !

بنابراین یک مشاور حرفه ای کسب و کار باید تخصص و مهارت های زیادی داشته باشه تا بتونه هر مدل کسب وکاری رو در هر شرایطی که قرار دارن رهبری کنه و در مسیر موفقیت به پیش ببره.

 

بینش و درک مهارتهایی که آموخته

فقط مثل یک طوطی تکرار یک سری جملات و کلمات قلمبه سلمبه دردی رو دوا نمیکنه. بهترین مشاور کسب و کار کسی است که علاوه بر داشتن تخصص و مهارت های گوناگون به بینش و درک لازم در اون مهارتها هم رسیده باشه.

منظورم اینه که خودش بفهمه چی داره میگه و این زمانی اتفاق میفته که یک مشاور کسب وکار تخصص و مهارتهای خودش رو زندگی کرده باشه و در کسب وکار واقعی خودش (کسب و کاری غیر از مشاوره ) به این نکات و چالش ها برخورد کرده باشه و اونها رو لمس و درک و حل کرده باشه.

تفاوت بسیاری وجود داره بین یک یک مشاوره کسب و کار که ادعای بهترین میکنه و فقط ۴ تا کتاب خونده و خودش هم نمیفهه که دقیقا چی میگه با کسی که چشم بسته مشکل کسب وکارها رو شناسایی میکنه و راهکار عملی و واقعی به اونها میده و بعد از اجرای اون راهکارها رشد کسب و کار به عینه دیده میشه.

بنابراین بهترین مشاور کسب و کار کسی است که طبق توضیحات این پاراگراف چیزهایی که میگه رو خودش قبلا برخورده باشه و عمل کرده باشه، نه اینکه فقط تئوری و سر کلاس چیزهایی رو شنیده باشه.

 

تجربه واقعی از کف بازار

بازار ایران، مردم و سنت های اونها، راه و روش کاسبی کاسب ایرانی، طرز برخورد مشتریان ایرانی هنگام خرید، فرهنگ مردم در شهرهای مختلف و حتی محله های مختلف با هم فرق داره، حالا وقتی یک مشاور کسب و کار پیدا میشه و میخواد بر مبنای اطلاعاتی که از ترجمه کتابهای خارجی یا کتابهای دیگه بدست اورده این کسب و کار رو راهنمایی کنه، نتیجه ای جز سرگردانی و گمراهی بیشتر برای اون کسب و کار نداره.

بهترین مشاور حرفه ای رشد کسب و کار کسی است که حداقل حداقل ۱۰ سال سابقه کار در بازار ایران رو داشته باشه، یعنی خودش یک کسب و کار غیر از مشاوره داشته و در اون کسب و کار حداقل ۱۰ سال مشغول فعالیت بوده و چم و خم بازار ایران رو لمس کرده. هیچ وقت به یک مشاور که تازه مدرک تحصیلی خودش رو گرفته و تا حالا یک پفک هم نفروخته اعتماد نکنین.

 

تحلیلگر و استراتژیست

وقتی کودکی خردسالی بودیم اده بده میکردیم و به سیب زمینی میگفتیم دیب دمینی! تا کم کم حرف زدن رو یادگرفتیم، بعدا که بزرگتر شدیم و مدرسه رفتیم معنی کلمات مختلف رو فهمیدیم و اگر در سالهای بعد در رشته زبان فارسی تحصیل میکردیم احتمالا میتونستیم به توانایی شعر گفتن با همان کلماتی دست پیدا کنیم که در کودکی به سختی اونها رو تلفظ میکردیم.

حالا مشاور کسب و کار شدن هم مراحلی شبیه همین داره. از زمانی که وارد بازار کار میشیم و هیچی از فروش و بازاریابی و نحوه برخورد با مشتری و چگونگی جذب مشتری  و تبلیغات نمیدونیم، باید سالها بگذره و باید بسیار سفر باید رو اجرا کنیم تا از خامی به پختگی برسیم.

خلاصه کلام که عزیز داداش وقتی یک مشاور کسب و کار، در ابتدا برای خودش کسب و کاری داره و سالها خاک بازار رو میخوره و مهارتهای رشد کسب و کار رو هم یاد میگیره و در کسب وکار خودش پیاده و تست و صحیح و خطا میکنه کم کم به بصیرت میرسه.

کم کم به جایی میرسه که چشمانی باز برای دیدن زیر و زبر کسب و کار پیدا میکنه و میتونه با یک نگاه و بررسی همه مشکلات رشد نکردن یک کسب و کار رو بریزه روی دایره.

این موقع است که این مشاور کسب و کار به جایی میرسه که میتونه هر کسب وکاری رو بعد بررسی های لازم تحلیل کنه و برنامه و پلن بده که این کسب و کار دقیقا چه کارهایی رو باید انجام بده تا رشد کنه و این معرکه بیرون بیاد.

اینجاست که به این فرد میگن، بهترین مشاوره حرفه ای ، تحلیلگر و استراتژیست رشد کسب وکار ! موافقی ؟

 

خداشناس و خداترس بودن

خیلی تفاوت وجود داره بین دو مشاوره زیر :

مشاور اول :

من بهترین مشاور کل ایرانم، از من بهتر مشاور در کل ایران پیدا نمیکنین، به من میگن بابا بزرگ مشاورهای عالم، من ال میکنم و من بل میکنم.

چند صد میلیون بده بیاد تا کسب وکارت رو به کارخونه طلاسازی تبدیل کنم.

بعد چند ماه، اقای مشاور تلفنش رو جواب نمیده، و برای رشد نکردن کسب و کار هزار یک عیب و ایراد به همه اجزا اون کسب و کار وارد میکنه و میخواد خودش رو تبرئه کنه.

مشاور دوم:

شاید جلسه اول مشاوره رو رایگان برگزار میکنه، کسب وکار شما رو کامل بررسی میکنه، اطلاعات کامل از شما و کسب وکار شما و رقبای شما و مشتریان شما و اقداماتی که تا حالا انجام دادین میگیره، همه این موارد رو زیر ذره بین تجربه میبره و با کمتری هزینه بهترین راهکار رو برای رشد و موفقیت به شما میده.

در طول روند اجرای پلن ها و برنامه ها بالای سر کسب و کار شما هست و جلسات هفتگی برگزار میکنه، مشکلات احتمالی رو در میاره و راه حل های بهتر رو ارائه میکنه و مثل یک پزشک داخل سی سی یو و ای سی یو بیمارستان بالای سر کسب وکار بیمار شما میمونه تا کسب وکار بیهوش شما چشم باز میکنه و بلند میشه و میشنه !

خداشناس و خداترس بودن و فقط به فکر جیب خود نبودن و با کمترین هزینه بهترین دستاوردها رو داشتن از خصوصیات کسی نیست که بشه بهش بگی، بهترین مشاور کسب و کار ایران؟

پس دیدی که خداشناس بودن و خداترس بودن هم از لازمه های مشاور حرفه ای کسب وکاره؟

عزیز داداش در این مقاله کوتاه سعی کردم چند نکته کلیدی رو برای انتخاب بهترین مشاور رشد کسب و کار خدمتتون عرض کنم انشاالله که این نکات راه گشای انتخاب بهترین مشاور برای شما باشه.

اگر آموزشهای کاملا رایگان و قدم به قدم رشد کسب و کار منو ندیدی حتما با کلیک روی دکمه نارنجی پایین همین صفحه اونها رو ببین و اگر نیاز به مشاوره داشتی و بعد از دیدن آموزشهای رایگان من، اگر به این نتیجه رسیدی که تخصص های من میتونه به رشد کسب وکارت کمک کنه، روی لینک زیر کلیک کن و وقت مشاوره خودت رو رزرو کن.

اولیت من در مشاوره های تخصصی رشد کسب و کار پول نیست، برای همین مشاغلی که توانایی مالی کمتری داره به شرط صداقت خیلی کمتر از هزینه واقعی مشاوره رو پرداخت خواهند کرد و بهترین راهنمایی رو با توجه به توانایی من دریافت خواهند کرد.

برای رزرو وقت روی لینک زیر کلیک کن:

مشاوره کسب و کار

ارادت، داداش رضا

رضا نکوئی

رضا نکوئی

مدیر و مدرس سایت صفر تا هزار کسب و کار ، از سال 1380 در کار طراحی ، تبلیغات و بازاریابی هستم ، از سال 1390 طراحی سایت و در کنارش تولید محتوا انجام میدم
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها