راه حل مشکلات کسب و کار

خلاصه متن ویدئو قدم ۱۸ : راه حل مشکلات کسب و کار

چطوری با مشکلات در مسیر رشد کسب و کار مقابله کنیم؟ آیا راه حل منطقی برای برخورد مناسب با مشکلات وجود داره که واقعا بشه به آینده اون خوش بین بود؟

عزیز داداش سلام، من رضا نکوئی هستم مدیر و مدرس آموزشهای سایت صفر تا هزار کسب و کار. در این صفحه از این آموزشها درباره درباره راه حل مشکلات در کسب و کار برات توضیح میدم.

اگر سایر آموزشهای مربوط به نحوه برخورد با مشکلات رو ندیدی حتما صفحه زیر رو ملاحظه کن:

تاب آوری در کسب و کار

 

راه حل بهتر از تحمل کردن مشکلات:

وقتی مشکلات در کسب و کار وجود دارن و دست از سر ما بر نمیدارن به راحتی ها، چاره چیه؟ فقط بسوزیم و بساریم؟

یا راه حل بهتری هم از تحمل کردن مشکلات وجود داره؟

راه حل بهتر از تحمل کردن مشکلات، تعامل کردن با مشکلات و مسائل مسیر رشد کسب و کار است.

 

تعامل کردن با مشکلات یعنی چی؟

تعامل کردن به مشکلات یعنی به جای اینکه بشینیم و خودمون رو گرفتار در مشکلات کسب و کار ببینیم و خودمون رو محکوم به این شرایط تصور کنیم، بگردیم راه حل مشکلات رو پیدا کنیم و شروع کنیم به اقدام و عمل!

تعامل کردن با مشکلات یعنی به بازی کردن مسائل در رشد کسب  وکار یعنی وقتی یک مشکلی بوجود میاد برای اون راه حلی پیدا کنیم و شروع به اقدام کنیم و کلنجار بریم ببینم چطوری میشه این اقای مشکل رو کنار زد.

اگر موفق به حلش شدیم الحمدلله و اگر نشدیم بگردیم و مثل بازی کردن، مسیر دیگری رو امتحان کنیم، بالاخره این قدر با مشکلات بده و بستون کنیم تا حلشون کنیم و از مسیر رشد کسب و کار اونها رو کنار بزنیم.

به جای نشستن و دیدن قدرت مشکلات، آستین ها رو بالا میزنیم و پنجه در پنجه مشکلات با اونها زور آزمایی میکنیم و یکی یکی حلشون میکنیم و میریم جلو ، البته به شرطی که بدونیم چطوری باید با این مسائل مقابله کنیم!

قرار نیست بریم زیر دست و پای مشکلات له بشیم و بیایم بیرون، بلکه قرار با توانایی هایی که برای حل اونها داریم به جنگ شون بریم و کمی این طرف تر یا اون طرف تر بالاخره خاک شون کنیم، اوکی؟

 

فرق تحمل کردن مشکلات و تعامل کردن با مشکلات:

 

کسی که مشکلات رو تحمل میکنه:

  • راه حلی برای کنار زدن اونها نداره
  • خودش رو محکوم به این سرنوشت میبینه
  • میسوزه و میسازه و هر روز زجر میکشه
  • در نهایت هم احتمال کنار کشیدن و تعویض شغل در این افراد زیاده

و کسی که با مشکلات تعامل میکنه:

  • یا راه حل مشکلات رو میدونه و یا میره و یاد میگیره
  • مشکلات رو فقط مسائلی میدونه که باید حل شون کنه
  • همیشه دنبال پیدا کردن راه حل بهتره
  • از درگیری با مشکلات و پیدا کردن راه حل برای اونها اگر لذت نبره لااقل زجر هم نمیکشه
  • بدون اذیت کردن خودش میجنگه و بالاخره دیرتر یا زودتر پیروز میشه

 

نکات مهم حل مشکلات کسب و کار:

اگر تصمیم گرفتی واقعا مشکلات مسیر رشد کسب و کارت رو حل کنی، باید به این چند نکته توجه ویژه داشته باشی:

 

آگاه بودن یا غافل بودن؟

اول نکته داشتن یک نوع آگاهی از شرایط موجوده، نباید دور کله ات بچرخی، باید بدونی قدم به قدم باید چیکار کنی، باید متوجه باشی که محکوم به شرایط نیستی و میشه ورق رو برگردوند.

نباید با گوشت و پوست و استخونت لمس کرده باشی که همه کاره وسط این میدان تو هستی و لاغیر! باید حواست به همه چی باشه و با برنامه و هدف مثل بازی شطرنج برای قسمت های مختلف اقدام کنی و بری جلو…

 

حرکت در مسیر نقشه راه موفقیت در کسب و کار:

یکی دیگه از نکاتی که غافل بودن یا آگاه بودن شما رو به وضوح مشخص میکنه اینکه که کدوم وری داری میری؟ آیا مثل یک ادم خواب و باری به هر جهت، هر روز از یک مسیری سر در میاری؟ یا دقیقا نقشه راه موفقیت در کسب و کار در دستته و واضح و روشن، برات مشخصه کدوم طرفی باید حرکت کنی؟

اگر نمیدونی نقشه راه موفقیت در کسب و کار یعنی چی و چطوری به رشد کسب و کار شما و حل مسائل و مشکلات این مسیر کمک میکنه حتما صفحه زیر رو مطالعه کن:

نقشه راه کسب و کار

 

مشورت در صورت نیاز:

یکی دیگه از نکات مهم حل مسائل مسیر رشد کسب و کار استفاده از توانایی ها و علم دیگرانه. اگر به مشکلاتی برخوردی که نمیدونی باید چیکار کنی، خوب چرا مشورت نمیگیری؟

یک مشاور رشد کسب و کار قطعا خیلی بهتر از شما میتونه به حل مسائل و مشکلات مسیر رشد کسب و کار شما کمک کنه، اگر چنین مشاوری سراغ نداری، من میتونم در کنارت باشم و راهنماییت کنم.

در صفحه زیر میتونی یک وقت مشاوره با من رزرو کنی تا درباره کسب و کار شما و نحوه رشد اون با هم صحبت کنیم:

مشاوره رشد کسب و کار

 

خوب عزیز داداش ، برای یادگیری اطلاعات بیشتر درباره حل مشکلات کسب و کار حتما ویدئو بالای همین صفحه رو هم اگر ندیدی ،ببین.

ارادت، داداش رضا

رضا نکوئی

رضا نکوئی

مدیر و مدرس سایت صفر تا هزار کسب و کار ، از سال 1380 در کار طراحی ، تبلیغات و بازاریابی هستم ، از سال 1390 طراحی سایت و در کنارش تولید محتوا انجام میدم
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها