پیشرفت در کسب و کار

خلاصه متن ویدئو قدم ۲۰ : پیشرفت در کسب و کار

چطوری میشه با وجود مشکلات فراوان برای رشد کسب و کار نه تنها بر مشکلات غلبه کنیم، بلکه در کسب و کار پیشرفت هم داشته باشیم؟

عزیز داداش سلام، من رضا نکوئی هستم مدیر و مدرس آموزشهای سایت صفر تا هزار کسب و کار. در این صفحه از آموزشهای فصل چهارم که مربوط به تاب آوری در کسب وکار است میخوام درباره پیشرفت در کسب و کار با وجود مشکلات فراوان برات توضیح بدم.

اگر سایر آموزشهای فصل چهارم رو که درباره تاب آوری و نحوه تحمل کردن مشکلات کسب و کار است ندیدی، حتما صفحه زیر رو مطالعه کن:

تاب آوری در کسب و کار 

 

چطوری با وجود مشکلات، حرکت رو به جلو داشته باشیم؟

شاید با خودت فکر کنی زمانی که در اوج مشکلات و درگیری با مسائل مختلف در مسیر رشد کسب و کار هستی، دیگه پیشرفت در کسب و کار معنی نمیده و غیر قابل دسترس است.

اما اگر ویدئو بالای همین صفحه رو ببینی به طور کامل برات توضیح دادم که چطوری در همین شرایط با مشکلات تعامل کنی، اونها رو حل کنی و حتی در کسب و کارت پیشرفت هم داشته باشی.

برای پیشرفت در کسب و کار با وجود مشکلات رعایت کردن نکات زیر از واجباته:

 

مطالعه و یادگیری:

وقتی به مشکلات مختلف در مسیر رشد کسب و کار برخودر میکنه، اینکه چه مقدار اطلاعات و مهارت داشته باشی، دقیقا مشخص کننده این موضوع است که چقدر مشکلات شما رو اذیت کنن.

وقتی تسلط کامل به حل مساله و نحوه رفع مسائل مختلف داشته باشی، اونوقت خیلی راحت تر میتونی به مشکلات پنجه در پنجه بشی و اونها رو حل کنی.

 

فکر کردن روی کاغذ و پیدا کردن بهترین راه حل:

اگر آموزشهای صفر تا هزار کسب و کار رو قدم به قدم دیده باشی، بارها درباره فکر کردن روی کاغذ و خوبیهای اون برات توضیح دادم.

زمانی میتونی در کسب و کار پیشرفت داشته باشی که بهترین راه حل رو برای مسائل مختلف پیدا کنی و این میسر نمیشه مگر با اینکه همه نکات و جنبه های مختلف اون مساله رو روی کاغذ بیاری، تا بتونی با داشتن همه نکات بهترین تصمیم رو بگیری.

جمع اوری نکات از همه زوایا برای حل یک مساله و انتخاب بهترین راه حل ها فقط زمانی قابل انجامه که این همه مطلب رو روی کاغذ داشته باشی و بررسی کنی.

 

بررسی راه های موجود و اصلاح نتایج:

وقتی بهترین گزینه رو بعد نوشتن همه آیتم ها پیدا کردی و در اون شروع به اقدام و عمل کردی برای حل مشکلات موجود، اونوقت باز هم به چالش های جدید میخوری.

در این مواقع است که باید خاطرت باشه که اصلاحات لازم رو انجام بدی طبق نکات مستند روی کاغذ و مسیر رو اصلاح کنی تا در نهایت به نتایج بهتر و بیشتری برسی و به این ترتیب ، مسیر پیشرفت در کسب و کار رو هموار کنی و به جلو پیش بری.

 

تقسیم اهداف بزرگ به اهداف کوچکتر:

اگر قرار باشه برای حل مسائل مختلف کسب و کار اهداف پیشرفت رو خیلی بزرگ و دور از دسترسی انتخاب کنی، هیچ وقت برای رسیدن به اونها اقدام خاصی انجام نمیدی.

و یا اگر در مسیر رسیدن به اهداف بزرگ قدم برداری به دلیل دور بودن این هدف به دلیل بزرگی اونها، خیلی زود دلسرد میشی و از ادامه مسیر منصرف میشی.

اینجاست که تقسیم کردن اهداف بزرگ به اهداف کوچکتر کاری بسیار منطقی و معقول است و با اقدامات کوچکتر و رسیدن به اهداف کوچکتر مسیر خود به خود آسونتر به نظر میاد.

 

معطل نکردن و اقدام سریع:

مراقب باش در تله تعلل و تنبلی گیر نیفتی، انسان ذاتا تنبل است و همیشه میخواد کارهای امروز رو به فردا موکول کنه و انجام نده.

تنها زمانی به پیشرفت در کسب و کار میرسی که بعد از برنامه ریزی و مشخص شدن قدم های کوچک مسیر پیشرفت، بلافاصله دست به اقدام بزنی و تعلل نکنی.

 

جایزه برای رسیدن به اهداف کوچک:

یکی از کارهای خوبی که میتونی برای انگیزه گرفتن و تلاش پیوسته انجام بدی اینه که، بعد از رسیدن به هر هدف کوچک به خودت جایزه بدی تا این طوری باورت نسبت به رسیدن به اهداف قوی تر بشه و انگیزه و انرژی لازم رو هم برای ادامه مسیر پیدا کنی.

حتما لازم نیست جایزه بزرگی برای خودت در نظر بگیری، همین که یک فنجان چای رو با این دید نوش جان کنی که این فنجان چای متفاوته و جایزه برنده شدن شماست، تاثیر خودش رو میزاره.

خوب عزیز داداش برای دیدن آموزش کامل این قسمت بهتره ویدئو بالای همین صفحه رو به دقت از اول تا اخر ببینی تا با آموزش پیشرفت در کسب و کار بیشتر آشنا بشی.

ارادت، داداش رضا.

 

رضا نکوئی

رضا نکوئی

مدیر و مدرس سایت صفر تا هزار کسب و کار ، از سال 1380 در کار طراحی ، تبلیغات و بازاریابی هستم ، از سال 1390 طراحی سایت و در کنارش تولید محتوا انجام میدم
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها