آموزش کسب و کار خانگی

آموزش کسب و کار خانگی

بیکار هستی و دنبال یک کسب و کار خانگی میگردی؟ میخوای آموزش ببینی چطوری یک کسب و کار خانگی با

درآمد مناسب راه اندازی کنی؟ در این مقاله سعی میکنم نکات ارزشمندی از راه اندازی یک شغل خانگی برات بگم، با من همراه باش تا انتهای این مقاله تا اطلاعاتت از این روش درآمدزایی بیشتر بشه.

سلام، من رضا نکوئی هستم، مدیر وبسایت صفر تا هزار موفقیت در کسب وکار. در این مقاله در بخش های مختلف از جوانب مختلف کسب و کار خانگی پردرآمد رو بررسی میکنیم.

تعریف کسب و کار خانگی:

وقتی شما بیکار باشی، یک روش تولید، فروش محصول یا ارائه خدمات رو پیدا کنی و در منزل خودت انجام بدی، به این میگن شغل خونگی !

پس کسی که در منزل خودش کاری رو انجام میده و از اون راه کسب درآمد میکنه، یک شغل خونگی برای خودش راه اندازی کرده.

کسب و کار خانگی زنانه یا برای آقایان؟

خیلی فرقی نمیکنه که صاحب این کسب و کار یک خانم باشه یا یک آقا. مهم اینه که در شرایط اقتصادی نابسامان بشه یک کاری رو راه اندازی کرد و درآمد حلالی ایجاد کرد. درست میگم؟

الان شرایط طوری شده که اگر یک کار دقیقا مخصوص خانم ها باشه، آقایان هم با انجام اون مشکلی ندارن و فقط میخوان کسب درآمد خوبی رو داشته باشن و برعکس هم صادقه. شاید یک کاری باشه که کاملا مردانه به نظر بیاد و خیلی از بانوان حاضر به اجرای اون در منزل باشن تا به این شکل کمک خرجی برای مخارج زندگی خودشون باشن. بنابراین پیشنهاد میکنم خیلی به مردانه یا زنانه بودن کار نگاه نکنین و فقط به دنبال یک کار آبرومندانه با درآمد مناسب و حلال و کاری که بشه در منزل اجرا کرد فکر کنین، انشاالله هم تا انتهای همین مقاله به نتیجه لازم برسین.

کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی :

اگر به دنبال یک شغل پرسود خانگی میگردی، شاید بشه کارهای زیادی رو پیدا کنی که حتی در این لحظه به فکر من و شما هم نمیرسه، اما با تحقیقات و گشتن احتمالا بتونی اونها رو پیدا کنی.

من در این قسمت مقاله میخوام چند نکته مهم رو بهت یادآوری کنم تا با رعایت اونها بتونی واقعا یک کسب و کار کوچک خانگی پرسود رو برای خودت مهیا کنی، سعی کن این موارد رو با دقت بخونی و بهشون توجه داشته باشی.

۱- چه مهارت و تخصصی داری؟

اگر در هر زمینه مهارت و تخصصی داری بهتره ابتدا در همون زمینه دنبال یک شغل خونگی برای خودت باشی، وقتی از یک شغلی سررشته داری، چرا باید سراغ کسب و کاری بری که هیچ آشنایی در اون نداری و تا بیای با فوت و فن اون کار آشنا بشی معلوم نیست آخر کار به کجا برسی و از کجا سردربیاری.

اما اگر در یک رشته مهارت و تخصصی داری، خیلی میتونی راحت تر در همون زمینه ادامه بدی، البته به شرط اینکه بشه در رشته شما یک شغل خونگی برای کسب درآمد ایجاد کرد.

فقط گفتن یک نکته رو اینجا مهم و قابل توجه میدونم، حتما و هزار درصد مطمئن بشی که میشه در تخصص و مهارتی که داری یک شغل خونگی راه اندازی کرد یا نه؟ حتما جستجو و پرس و جو کنی و با اطلاعات کامل به نتیجه برسی و بدون هیچ بررسی یکهو نگی که نمیشه و بریم سراغ یک کار دیگه.

۲- سرمایه اولیه شما چقدر است ؟

یکی دیگه از نکاتی که برای راه اندازی یک کسب و کار خانگی پردرآمد باید مورد توجه باشه و میتونه در راه اندازی شغل خونگی مورد توجه قرار بگیره، مقدار سرمایه اولیه شماست.نکته بسیار مهم در اینجا اینه که:

  • بعضی از شغل های خانگی نیاز به سرمایه بالاتر از سرمایه شما دارن
  • و بعضی از شغل ها میتونن با سرمایه نزدیک به صفر راه اندازی بشن

بله اشتباه نخوندی بعضی از شغل های خانگی نیاز به سرمایه اولیه چندانی ندارن، بنابراین اگر سرمایه اولیه شما برای راه اندازی یک کسبوکار خانگی بسیار کمه، نگران نباش. ممکنه برای راه اندازی بعضی از شغل های خانگی همون سرمایه اندک شما زیاد هم باشه. حالا در ادامه بیشتر برات توضیح میدم که چه کسبوکاری بدون سرمایه قابل راه اندازیه.

۳- فروش زیاد برای سود زیاد:

اگر میخوای یک روش درآمد زایی خانگی پرسود داشته باشی، مهمه که چه مقدار فروش در ماه بتونی ایجاد کنی تا به چه سودی برسی.

اینجا کسب و کارهای خانگی دو دسته میشن:

  • تولید برای دیگران
  • تولید برای خودت

اگر یک کارگاه تولیدی کوچک در منزل برای دیگران راه اندازی کردی و با تولید یک محصول همه امتیازهای اون محصول برای شخص دیگری است و شما فقط مزد کارگری خودت رو میگیری، اگر بخوای به درآمد بیشتر برسی، تنها راه تولید بیشتر است که بعضی وقت ها این شدنی است و خیلی وقت ها با توجه به محدویت فضای منزل، تعداد نفرات مشغول در کار و ….تولید بیشتر شدنی نیست و نمیشه از یک حدی بیشتر درآمد داشت.

اما اگر یک تولیدی کوچک برای خودت راه اندازی کنی، مهتر از تولید بحث فروش اون کالا یا خدمات است. بالفرض که روزی یک عدد از اون کالا برای خودت تولید کنی، اگر نتونی همون یک عدد رو بفروشی عملا تولید بی فایده است.

پس اگر زمانی یک تولیدی کوچک در منزل برای خودت راه اندازی کردی، باید بدونی که مهمتر از تولید بحث مشتری یابی و فروش و تبدیل کالای تولید شده به پول است. بنابراین اگر تولیدی برای خود شماست، مهارتهای جذب  مشتری و فروش بسیار پررنگ خواهند شد.

شغل خانگی کثیف یا تمیز و مهندسی ؟

بعضی از مشاغل خانگی رو که نگاه میکنی، انگار وسط یک تعمیرگاه ماشین هستی. همه چی روغنی و کثیف و رنگی. در مقابل برخی از مشاغل خانگی خیلی تمیز و مرتب و بدون هیچ گونه کثیف کاری است مثل مثلا خیاطی .

شما که میخوای یک کسبوکار در منزل بزنی و تا سالها ادامه بدی، بنابراین یک مقدار تحقیق و بررسی بیشتر کن و یک کاری رو شروع کن که هر روز خودت رو لعنت نکنی که این دیگه چه کاریه که راه انداختم!

در مقابل اگر یک کار شسته رفته و تر تمیز داشته باشی، ساعت های روز اونقدر برات شیرین و جذاب میگذره که اصلا گذر زمان رو متوجه نمیشی.

کسب و کار خانگی آنلاین یا فیزیکی؟

میدونی میشه با یک گوشی موبایل به تنهایی در منزل کسب درآمد کنی؟ اینو بهش میگن کسب و کار خانگی آنلاین. البته به این راحتی نیست و کلی داستان داره و کلی تخصص و مهارت باید یادبگیری، اما این هم یکی از روشهای کسب درامد از منزل است که بسیار شیرین و جذاب است اگر تخصص ها و مهارتهای اون رو یاد بگیری. میخوای بیشتر برات توضیح بدم؟

شما کافیه یک پیج در اینستاگرام داشته باشی، مهارت ها و فوت و فن های کار با اینستاگرام رو یاد گرفتی باشی، تولید محتوا یا همون عکس برداری و فیلم برداری و ویرایش فیلم و عکس با موبایل رو یاد گرفته باشی، قوانین یا همون الگوریتم نرم افزار اینستاگرام رو یاد گرفته باشی اونوقت میتونی به راحتی با همون یک موبایلی که داری شروع به کسب درآمد آنلاین از منزل کنی.

این روش کسب درآمد آنلاین خانگی نیاز به سرمایه خاصی هم نداره، فقط کافیه در هر شهری که هستی که فروشنده کالا رو پیدا کنی، کالایی که در شهر شما یک فروشگاه معتبر از مدلهای مختلف اون رو داشته باشه، کالایی که مردم در فضای اینستاگرام زیاد خرید میکنن و کالایی که زحمت ارسال اون برای مشتری خیلی مشکل ساز نباشه، بعد میای و در پیج اینستاگرامی که پرقدرت اونو مدیریت میکنی و به همه چم و خم کارش آشنا هستی این کالا یا محصول رو معرفی میکنی و به دنبال کننده های پیج خودت میفروشی.

البته گفتم فروش در اینستاگرام به این راحتی نیست، فقط باید نکات ریز و درشت فنی زیادی رو یاد بگیری و اگر یاد بگیری اونوقت فروش به راحتی امکانپذیر میشه.

خلاصه اینکه به جای اینکه یک کارگاه تولیدی فیزیکی و یک شغل خانگی فیزیکی در منزل راه بندازی و نصف فضای خونه رو اشغال کنی و همه اهل خونه رو درگیر کار و عصبانی، میتونی به این روش خودت تنها، بدون سرمایه اولیه، با یک موبایل گوشه اتاق بشینی و کار کنی و درآمد داشته باشی.

نکته مهم: 

قصه برات تعریف نکردم ، روزه نخوندم ، صفحه این مقاله رو هم با چرت و پرت پر نکردم ، اینهایی که گفتم شدنی است و قابل انجامه اگر سوالی داری در کادر پایین همین صفحه در قسمت دیدگاه ها بپرس تا جواب اون رو بهت بدم. و اگر شک کنی که این کار شدنی نیست فقط و فقط خودت رو از این نعمت ارزشمند محروم کردی و سود و ضرری هم برای من نداره و همه چی به خودت برمیگرده.

یک نکته مهم رو هم بدون که اگر وارد فضای فروش در اینستاگرام شدی، در اولین فرصت باید یک وبسایت هم برای خودت طراحی کنی و کسب و کار آنلاینت رو مستقل از اینستاگرام که اختیارش دست تو نیست ادامه بدی و گرنه ممکنه روزی بیاد که اینستاگرامت کلا بپره و همه چی رو بخوای از اول شروع کنی.

اما با داشتن یک وبسایت به عنوان پایگاه اصلی کسب و کار آنلاینت خیالت راحته که اختیار این کسب و کار انلاین دست خودته و کسی در اون دخالت و فضولی نمیتونه بکنه.

آموزشهای صفر تا هزار کسب و کار :

میدونی داخل این سایت صفر تا هزار کسب و کار که داری این مقاله رو میخونی من آموزشهایی دارم که از قبل از انتخاب شغل شروع میشه و تا رشد و کسب درآمد عالی از اون شغل ادامه پیدا میکنه؟

میدونی بدون یک ریال پرداخت میتونی شروع کنی به دیدن این آموزشها؟

فقط کافیه روی دکمه زیر کلیک کنی تا به صفحه اول این آموزشها و فهرست اونها هدایت بشی و از فصل اول شروع کنی به دیدن و استفاده کردن.

ارادتمند، رضا نکوئی

رضا نکوئی

رضا نکوئی

مدیر و مدرس سایت صفر تا هزار کسب و کار ، از سال 1380 در کار طراحی ، تبلیغات و بازاریابی هستم ، از سال 1390 طراحی سایت و در کنارش تولید محتوا انجام میدم
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها