مراحل راه اندازی کسب و کار در ایران

مراحل راه اندازی کسب و کار در ایران

میخوای شغلی برای خودت راه بندازی اما نمیدونی مراحل راه اندازی کسب و کار در ایران چطوریه و چه مراحلی رو باید طی کنی تا بتونی یک کسب و کار موفق ایجاد کنی؟ در این مقاله بصورت دقیق و کاملا بومی طبق تجربه ۲۲ ساله خودم این مراحل رو برات توضیح میدم. ضمنا حتما برای راه اندازی کسب وکار خودت این صفحه رو هم مطالعه کن : نقشه راه رشد کسب و کار

سلام، من رضا نکوئی هستم مدیر وبسایت صفر تا هزار کسب و کار. از سال ۱۳۸۰ در کار طراحی و تبلیغات، بازاریابی و جذب مشتری در فضای آنلاین و آفلاین مشغولم.

در این مقاله مرحله به مرحله بهت میگم که برای راه اندازی یک کسب و کار موفق در ایران باید چه کنی. پس این مراحل رو بدقت بخون و روی اونها فکر کن و سوپرپرایزی که آخر این مقاله برات دارم رو هم حتما بخون تا ببینی چطور این مراحل رو برات ساده میکنم تا بتونی بهترین کسب و کار مناسب خودت رو راه اندازی کنی و عالی ازش درآمد داشته باشی.

مرحله ۱، نقشه راه موفقیت در کسب و کار:

هر کسی که در ایران میخواد برای خودش کسب و کاری راه اندازی کنه، باید یک نقشه راه برای موفق شدن در راه اندازی یک کسب و کار پررونق داشته باشه، فقط وقتی به راحتی به اهداف خودت در کسب و کار میرسی که بدونی مسیر تاسیس و راه اندازی و مسیر رشد و پیشرفت کسب و کار دقیقا از کدوم طرفه.

اگر یک نقشه راهی برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار داشته باشی که مرحله به مرحله بهت بگه الان باید چیکار کنی، قطعا در انتهای مسیر اون نقشه راه تو به موفقیت عالی میرسی.

خوب این نقشه راه چه مراحلی داره و از کجا باید بیاریش در انتهای همین مقاله برات میگم.

مرحله ۲، نقش من و نقش خداوند در موفقیت کسب و کار:

از اونجایی که همه ما ایرانی ها همیشه در همه مراحل زندگی یک نیم نگاهی به خدای رحمان داریم و منتظریم ببینیم خداوند رحمان قراره چه کاری برای ما انجام بده و ما رو چطوری به موفقیت برسونه، به نظر من بر هر ایرانی واجبه یکبار بشینه و تکلیف خودش رو مشخص کنه و کمک خداوند رو واضح درک کنه و بدونه خودش در رسیدن به موفقیت کسب و کار چقدر دخیله و خداوند چه مقدار در رشد کسب و کارش بهش کمک میکنه.

اگر این نکته هم در ذهن مبارک جنابعالی یک دغدغه است، بد نیست همین اول کار تکلیفت رو باهاش مشخص کنی تا بدونی کجا باید از خداوند توقع کمک داشته باشی و کجا نباید چنین توقعی داشته باشی و خودت رو سرکار نزاری.

نظرت چیه؟ خوب حالا ممکنه بگی از کجا باید به این اطلاعات برسی و چطوری باید تکلیف خودت و کمک خداوند به رشد کسب و کار رو درک کنی؟ اگر این سوال رو داری پاسخ این قسمت رو هم در انتهای همین مقاله کامل و دقیق بهت میدم.

مرحله ۳، انتخاب و یا تغییر شغل:

خوب در این مرحله وقتشه که برای خودت شغلی انتخاب کنی و یا اگر کسب و کاری داری و ازش راضی نیستی بدونی چطوری باید اون شغل رو عوض کنی. اصلا تغییر شغل برای شما مناسب هست یا نه؟

اگر شغلی نداری، چه شغلی باید انتخاب کنی که بهترین شغل ممکن در این دنیا برای شخص شما باشه و بتونی بهترین و زیباترین نتایج رو در اون شغل بگیری؟

اگر قرار باشه به موفقیت در شغل و کسب و کار خودت برسی اینکه چه شغلی برای خودت انتخاب کنی و در اون شغل سالها وقت خودت رو بزاری خیلی مهمه، درست میگم؟

خوب ممکنه بپرسی چطوری باید بهترین شغل مخصوص به خودت رو انتخاب کنی و یا چطوری شغلی که داری رو تغییر بدی که از قبل بهتر بشه برات. اگر این سوالات در ذهنت اومده، پاسخ این ها رو هم در انتهای همین مقاله بهت میدم، نگران نباش. فقط همچنان با دقت تا انتهای این مقاله رو بخون.

مرحله ۴، تاب آوری، تحمل کردن آگاهانه مشکلات مسیر کسبوکار:

بعد اینکه کسب و کاری برای خودت انتخاب کردی که بهترین شغل برای شخص شما بود، باید بدونی که مسیر رشد کسبوکار پر از مشکلاته!

باید بدونی که برای رسیدن به درآمد عالی باید فراز و نشیب های زیادی رو طی کنی، باید بتونی طاقت بیاری تا به روزهای خوش کسبوکار هم برسی.

باید از مسیر این مشکلات آگاهانه عبور کنی و حتی لذت هم ببری، خوب چطوری باید به این مشکلات غلبه کرد و حتی پیشرفت کرد؟ آیا واقعا این مطلب شدنیه یا در حد حرف و شعاره؟

اگر میخوای پاسخ این قسمت رو هم بدونی همچنان باید تا انتهای این مقاله صبر کنی و ادامه این مراحل رو به دقت بخونی.

مرحله ۵، یادگیری مهارتهای کسبوکار:

ممکنه در مرحله سوم شغلی رو برای خودت انتخاب کرده باشی که بهترین شغل برای تو باشه، اما هیچ تخصص و مهارتی در اون شغل نداشته باشی. اینجاست که لازم میشه و باید مهارتهای مخصوص اون شغل رو فرابگیری تا بتونی خدماتی عالی به مشتریانت بدی و درآمد عالی تر کسب کنی.

خوب مهارتهای مخصوص شغل انتخاب شده خودت رو از چه راه هایی میتونی یادبگیری؟ پاسخ این قسمت رو هم در انتهای این مقاله طوری تقدیمت میکنم که واقعا تعجب کنی.

مرحله ۶، بررسی جوانب راه اندازی کسب و کار:

خوب اگر در مرحله پنجم مهارتهای مخصوص شغلی که انتخاب کردی رو کامل یاد گرفته باشی و به یک اوستا کار برای خودت تبدیل شده باشی، الان دیگه وقتشه که کسب و کار مستقل خودت رو بزنی، درسته؟

خوب قبل از راه اندازی کسب و کار چه نکاتی رو باید چک کنی؟ چه مواردی رو باید بررسی کنی؟ تا با خیال راحت بری و کسب و کار مستقل خودت رو راه اندازی کنی و به مشکل نخوری؟

اگر در این مرحله با نگاهی باز جوانب مختلف راه اندازی کسب و کار مستقل خودت رو بررسی کنی و در زمان درست به روش درست شغل خودت رو راه اندازی کنی، حتما از خیلی از مسائل و مشکلات بدون این اقدام به دور خواهی بود.

خوب چه نکاتی رو در این مرحله ششم بررسی کنی؟ اینم در انتهای این مقاله بهت میگم.

مرحله ۷، راه اندازی کسب و کار آفلاین و فیزیکی :

خوب الان دیگه وقتشه که با توجه به شغلی که برای خودت انتخاب کردی، یک مغازه اجاره کنی، یا یک دفتر کار بگیری، یا یک کارگاه تولیدی بزنی یا ….

خلاصه اینکه در مرحله هفتم بعد از بررسی جوانب مختلف راه اندازی کسب و کار میتونی فعالیت تجاری خودت رو بصورت آفلاین شروع کنی. البته با خوندن ادامه مراحل راه اندازی کسب و کار در ایران که در این مقاله برات میارم شاید هم به این نتیجه برسی که کسب و کار آنلاین برای تو بهتر باشه.

پس همچنان با دقت تا انتهای این مقاله رو بخون تا ببینی کدوم روش راه اندازی کسب و کار برای شما و شغلی که انتخاب کردی مناسبتره.

مرحله ۸، ارتباط با مشتریان :

بعد از راه اندازی بیزینس خودمون در مرحله هفتم، در مرحله هشتم باید یادداشته باشیم چگونه با مشتریان تعامل کنیم. چطوری مشتریان رو حفظ کنیم و چطوری کاری کنیم که مشتریان فقط از ما خرید کنن.

اگر ارتباط با مشتریان و تعامل با اونها و حفظ مشتریان رو به خوبی اجرا کنیم، یک مشتری بارها و بارها از ما خرید خواهد کرد و به سراغ رقبای ما نخواد رفت.

پس بنابراین یکی از مراحل راه اندازی بیزینس در ایران و تداوم این بیزینس ارتباط با مشتریان و حفظ و تعامل با اونهاست که بازهم در انتهای این مقاله برات بیشتر توضیح میدم.

مرحله ۹، راه اندازی کسب و کار آنلاین:

اگر در مرحله هفتم کسب و کار آفلاین و فیزیکی خودت رو راه اندازی کردی، در مرحله نهم وقتشه که از رقبا عقب نمونی و کسب و کار خودت رو آنلاین هم کنی. الان در این دور و زمونه فقط یک مغازه داشتن، فقط یک دفتر کار داشتن و فقط منتظر جذب مشتری بصورت سنتی بودن شما رو به موفقیت کامل نمیرسونه.

باید شغلت رو آنلاین هم اجرا کنی و از فضای مجازی و دنیای اینترنت هم مشتری جذب کنی. بنابراین به این مرحله رشد کسبوکار که برسی حتما وقت آنلاین شدن شغل شماست، که باز هم در انتهای این مقاله بیشتر درباره آن توضیح خواهم داد.

مرحله ۱۰، شاخص شدن بین رقبا:

بعد از اجرای همه مراحل فوق اگر بخوای یک بیزینس واقعا درجه یک داشته باشی باید مراحل شاخص شدن بین رقبا رو طی کنی، باید کاری کنی که در بین همکاران خودت رتبه یک و نفر اول شغل خودت باشی.

اینم بهت میگم چطوری بهش برسی.

اونی که منتظری بگم:

خوب چطوری ۱۰ مرحله فوق رو اجرا کنی و اینگونه یک شغل عالی در ایران برای خودت داشته باشی؟

من در این سایت صفر تا هزار کسب و کار دارم دقیقا همین مراحل رو آموزش میدم، فقط کافیه روی لینک زیر کلیک کنی و وارد صفحه اول سایت صفر تا هزار کسب و کار بشی و سرفصل های این آموزش ها رو از مرحله ۱ تا ۱۰ ببینی . البته ممکنه زمانی که این مقاله رو میخونی همه ده مرحله فوق در آموزشهای ویدئویی من که در صفحه اول فهرست اونها رو میتونی مشاهده کنی آماده نشده باشه.

اما اصل حرفم اینه: همه ده مرحله فوق رو من قدم به قدم و بصورت ویدئویی بهت آموزش میدم و شما بدون اینکه یک ریال پرداخت کنی میتونی شروع کنی به دیدن این آموزشها و با طی کردن این مراحل در آموزشهای قدم به قدمی که بهت میدم یک کسبوکار عالی در ایران برای خودت داشته باشی.

معطل نکن بزن روی لینک زیر و آموزشهای آماده شده از مراحل فوق رو همین الان شروع کن به دیدن.

ارادتمند، رضا نکوئی

رضا نکوئی

رضا نکوئی

مدیر و مدرس سایت صفر تا هزار کسب و کار ، از سال 1380 در کار طراحی ، تبلیغات و بازاریابی هستم ، از سال 1390 طراحی سایت و در کنارش تولید محتوا انجام میدم
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها