کسب و کارهای اینستاگرامی

کسب وکارهای اینستاگرامی

میخوای درباره کسب و کارهای اینستاگرامی اطلاعات کاملی بهت بدم؟

سلام من رضا نکوئی هستم مدیر وبسایت صفر تا هزار کسبوکار، در این مقاله به بررسی انواع کسب و کار در اینستاگرام میپردازم و توضیحات جامعی رو در این باره بهت میدم که دقیقا مسیر راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام برات مشخص بشه، بنابراین در این مقاله همراه من باش.

انواع کسب و کار در اینستاگرام:

همچنان که اینستاگرام فیل تر شده، اما هنوز هم پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی در ایران به حساب میاد. خیلی از کسبه و مشاغل در اینستاگرام برای خودشون پیجی داشتن، هرچند بعد از بسته شدن اینستاگرام تعداد و فعالیت این پیج ها کم شده، اما هنوز با توجه به مخاطب زیادی که در اینستاگرام وجود داره یکی از بهترین گزینه ها برای کسب و کار میتونه باشه، البته به شرطی که مهارتهای کسب درآمد از اینستاگرام رو کامل بدونی و اجرا کنی.

انواع کسب و کار در اینستاگرام رو میتونی راه اندازی کنی که در ادامه مهمترین اونها رو برات توضیح کامل میدم.

راه اندازی پیج فروشگاهی در اینستاگرام:

از متداول ترین پیج های کسب و کار اینستاگرام انواع پیج های فروشگاهی است. یعنی شما میای و یک پیج در اینستاگرام برای خودت راه اندازی میکنی و محصولی رو در این پیج معرفی میکنی و به دنبال کننده های علاقه مند خودت میفروشی.

راه اندازی پیج خدماتی در اینستاگرام:

یکی دیگه از مدلهای مختلف پیج در اینستاگرام، پیج خدماتی است به این معنی که اگر شما خدماتی رو میتونی به مردم ارائه کنی، در اینستاگرام یک پیج برای خودت میزنی و شروع میکنی به معرفی خدمات خودت.

از بین علاقه مندان به خدمات خودت افراد رو جذب میکنی و بعدا با ارائه این خدمات از مشتریان پول دریافت میکنی. مثلا ممکنه وکیل باشی و با راه اندازی یک پیج افراد علاقه مند رو در پیج خودت جذب کنی به اونها آموزش رایگان بدی و این افراد در زمان نیاز به اطلاعات قانونی و اجرای اونها در دادگاه ها به شما مراجعه کنن و از خدمات شما استفاده کنن.

راه اندازی پیج اطلاعات عمومی در اینستاگرام :

یکی دیگه از انواع کسب و کارهای اینستاگرامی، راه اندازی یک پیج اطلاعات عمومی و مطالب جالب و جذابه. به این شکل که شما یک پیج در اینستا میزنی و داخل پیج خودت اطلاعات عمومی و نکات جالب و کلیپ های جذاب رو میزاری و علاقه مندان به این نکات پیج شما رو دنبال میکنن.

بعد از اینکه تعداد فالورهای شما زیاد شد، شما میتونی از سایر کسبوکارها تبلیغ قبول کنی و با گذاشتن تبلیغات مشاغل در استوری و یا پست ها و یا ریلزهای خودت درآمد کسب کنی.

درآمد بعضی از پیج های اطلاعات عمومی در ماه مبلغ واقعا قابل توجهی است.

راه اندازی پیج طنز و سرگرمی در اینستاگرام:

یک راه دیگه هم برای کسب درآمد از اینستاگرام، راه اندازی پیج طنز و سرگرمی است. این مدل پیج ها هم که علاقه مندان زیادی اونها رو فالو میکنن، بعد از مدتی که تعداد فالور قابل توجهی به دست بیارن از طریق تبلیغات گرفتن از کسب و کارها و سایر پیج ها برای خودشون درآمدزایی میکنن.

راه اندازی پیج بلاگری در اینستاگرام:

اگر در یک موضوع خاص مهارت و یا حتی علاقه دارین، میتونین در اینستاگرام یک پیج بلاگری راه اندازی کنین. بلاگرها افراد هستن که در پیج خودشون درباره یک موضوع مشخص محتوا و اطلاعات تولید میکنن و با دنبال کنندگان خودشون به اشتراک میگذارن.

مثلا بلاگر آشپزی همیشه در پیج خودش از آشپزی و نحوه تهیه انواع غذاها و دسرها صحبت میکنه و به فالورهای خودش در این زمینه آموزش میده.

پیج های بلاگری یک آموزشگاه خشک و رسمی مثلا برای آموزش آشپزی نیستن، بلاگرها معمولا سعی میکنن طوری در پیج خودشون فعالیت کنن که انگار دارن برای دوستان و خانواده خودشون گزارش فعالیت روزانه شون رو میدن، به همین دلیل یک بلاگر ممکنه از مسائل نیمه خصوصی زندگی خودش هم با فالورهاش صحبت کنه.

پیج های بلاگری هم میتونن بعد از جذب فالور زیاد از طریق تبلیغ گرفتن و یا ساختن دوره آموزشی و فروش اون به فالورهای خودشون درآمد کسب کنن.

راه اندازی پیج آموزشی در اینستاگرام:

اگر تخصص و یا مهارتی دارین میتونین در اینستاگرام این مهارت خودتون رو در قالب دوره های آموزشی به دنبال کنندگان خودتون بفروشین و درآمد کسب کنین.

بنابراین لازمه پیج خودتون رو راه اندازی کنین، شروع کنین به تولید آموزشهای رایگان در زمینه ای که تخصص دارین تا علاقه مندان رو جذب پیج خودتون کنین.

بعد با استفاده از استوریها با علاقه مندان خودتون در ارتباط باشین، اعتماد اونها رو جذب کنین، تخصص و مهارت خودتون رو ثابت کنین تا حاضر بشن دوره های آموزشی رو بخرن و شما به درآمد برسین.

راه اندازی پیج کسب و کار خانگی در اینستاگرام:

اگر در منزل خودتون کالا یا محصولی رو تولید میکنین، میتونین با راه اندازی یک پیج در اینستاگرام و معرفی کالای تولید شده خودتون و فروش اون به دنبال کنندگان درآمد خوبی رو داشته باشین.

فقط فراموش نکنین که راه اندازی یک پیج حرفه ای و رسیدن به درآمد از اینستاگرام نیاز به تخصص و یادگیری مهارتهای کسب درآمد از اینستاگرام داره و اگر این مهارتها رو ندونین نمیتونین از اینستاگرام درامد کسب کنین.

نکته مهم در راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی:

همه تخم مرغ های خودتون رو در سبد اینستاگرام نباید بزارین، اینستاگرام یک مکانی برای کسب و کار است اما نه برای همیشه و قطعا دائمی. هر لحظه ممکنه پیج شما به دلایل مختلف از دسترس خارج بشه و دیگه نتونی اونو برگردونی.

البته به همین راحتی که گفتم پیج از دسترس خارج نمیشه، اما دلایل زیادی هم هست که اگر اونها رو ندونی و کارهایی انجام بدی که نباید انجام بدی ممکنه این اتفاق بیفته و حتی بعضی از وقتا از دسترس خارج شدن پیج فقط در اختیار شما و کارهایی که کردی نیست.

بنابراین توصیه من به شما که میخوای یک کسب و کار اینترنتی و آنلاین داشته باشی اینه که در کنار اینستاگرام حتما وبسایت هم داشته باش. وبسایت دیگه اختیار کاملش دست خودته و میشه گفت پایگاه اصلی کسب و کار شما در فضای آنلاینه.

روش موفقیت در کسب و کار اینستاگرامی:

بعد از اینکه طبق توضیحات فوق تصمیم گرفتی چه کسب و کاری در اینستاگرام بزنی، باید یک سری قواعد و مهارتهای کسب درآمد از اینستاگرام رو بدونی و اجرا کنی.

تولید محتوا :

زیربنای هر کسب و کار آنلاین تولید محتواست. یعنی باید در راستای کسب و کار خودت اطلاعات مطالب، ویدئوها و مقالاتی تولید کنی تا به واسطه اونها مخاطب جذب شما بشه و بتونی به وسیله اون محتواها تخصص و مهارت خودت رو در شغل انتخاب شده به مخاطب اثبات کنی.

ریلز راه ورود مخاطب به پیج:

در حال حاضر اینستاگرام برای ریلز ارزش بیشتری نسبت به پست اسلایدی عکسی و ویدئویی قائله، بنابراین اگر ریلزهای جذاب و حرفه ای بزاری میتونی مخاطب زیادی رو به پیج خودت وارد کنی و اگر همه چی در پیجت عالی باشه فالوت میکنه و دنبال کننده تو میشن.

استوری، دروازه فروش به فالورها:

بعد از اینکه از طریق ریلزهای واقعا جذاب تونستی افراد علاقه مند رو به فالور خودت تبدیل کنی، باید بتونی به گذاشتن استوریهای حرفه ای، اعتماد فالورها رو جذب کنی، تخصص و مهارتت رو بیشتر به اون اثبات کنی، با فالورها دوست بشی، مشاور اونها باشی و بهشون کمک کنی، تا در انتهای این فعالیت اصولی در استوریها، فالورها حاضر بشن از تو خرید کنن.

ایده برای پیج اینستاگرام :

چایی نده، کسی توجه نمیکنه، آبمیوه بده!

اگر میخوای در اینستاگرام موفق بشی، باید متفاوت واقعی باشی، مثل بقیه همکارانت باشی هیچ نتیجه ای از اینستاگرام نمیگیری، این قدر پیج های مشابه هم در اینستاگرام زیاده که کسی به پیج های معمولی توجه نمیکنه.

دیدی در مراسم های راهپیمایی اونجایی که چایی میدن هیچ کس توجه نمیکنه؟ حالا کافیه یک جا آبمیوه توزیع کنن ملت صف میکشن برای گرفتن آبمیوه!

اگر در اینستاگرام توزیع کننده چایی باشی هیچ مخاطبی پیدا نخواهی کرد باید با متفاوت بودن خودت آبمیوه توزیع کنی تا همه برات صف بکشن.

امیدوارم از خوندن این مقاله لذت برده باشی و با کسب و کارهای اینستاگرامی آشنا شده باشی.

ارادتمند، رضا نکوئی

رضا نکوئی

رضا نکوئی

مدیر و مدرس سایت صفر تا هزار کسب و کار ، از سال 1380 در کار طراحی ، تبلیغات و بازاریابی هستم ، از سال 1390 طراحی سایت و در کنارش تولید محتوا انجام میدم
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها