سیر تا پیاز تبلیغات آفلاین، راهنمای جامع تبلیغات سنتی

سیر تا پیاز تبلیغات آفلاین

در دنیای دیجیتال و آنلاین امروزی خیلی از افراد فکر میکنن تبلیغات آفلاین و سنتی دیگه جواب نمیده، اما این تصور درستی نیست و تبلیغات آفلاین و سنتی همچنان یکی از اجزا مهم بازاریابی و جذب مشتری به روش سنتی و آفلاین حساب میشه.

عزیز داداش سلام، من رضا نکوئی هستم مدیر و مدرس آموزشهای سایت صفر تا هزار کسب و کار. در این صفحه از آموزشهای رشد کسب و کار میخوام درباره تبلیغات آفلاین و سنتی برای کسب و کارها برات توضیح بدم.

اگر شما هم یک کسب و کار سنتی و فیزیکی داری، قطعا تا حالا برای جذب مشتری و افزایش درآمد از شغل خودت تبیلغات آفلاین مختلفی رو انجام دادی، فقط اینجا یک بحث خیلی مهمی وجود داره و اون هم اینه که:

هر گردی، گردو نیست !

منظورم اینه که اگر ندونی تبلیغات سنتی کسب و کار فیزیکی خودت رو طبق چه اصولی و برنامه ای انجام بدی متاسفانه فقط هزینه میکنی و نتیجه نمیگیری و اون جمله مشهور که میگه تبیلغات هزینه نیست، سرمایه گذاریست در مورد شما صدق نمیکنه !

یک نکته : همونطور که بهت گفتم داخل این صفحه فقط درباره تبلیغات میخوام برات توضیح بدم، اما اگر کسب وکار سنتی داری بعد نیست مقاله زیر رو هم بخونی، داخل مقاله زیر هم برای راه اندازی کسب و کار در ایران نکات بسیار مهمی برات نوشتم

راه اندازی کسب و کار در ایران

 

تبلیغات آفلاین و سنتی برای کسب و کار امروزی:

خوب حالا اگر میخوای نگاه تازه ای به بحث تبلیغات آفلاین و سنتی داشته باشی، فقط کافیه تا انتهای همین صفحه رو بخونی تا اطلاعات خیلی جامعی درباره تبلیغات غیر آنلاین بدست بیاری.

علاوه بر اینکه داخل این صفحه کلی به اطلاعاتت اضافه میشه، لینک آموزشهای ویدئویی مکملی هم داخل این صفحه در دسترس شما قرار میگیره که دیگه با دیدن اون ویدئوها به یک تبلیغاتچی حرفه ای تبدیل میشی و قطعا میتونی با آموزشهای ویدئویی که داخل این صفحه برات میزارم کسب و کارت رو یک رونق اساسی بدی.

 

تبلیغات آفلاین و سنتی یعنی چی ؟

هر نوع تبلیغاتی که از فضای آنلاین و اینترنت استفاده نکنه جز تبلیغات آفلاین و سنتی قرار میگیره.

مثلا تبلیغات تلویزیونی، رادیویی، چاپی، بیلبورد، بازاریابی مستقیم، رویدادهای حضوری و امثال این موارد جز تبلیغات آفلاین یا همون سنتی به حساب میان.

 

مزایای تبلیغات سنتی و آفلاین چیه ؟

با اینکه در دنیای دیجیتال امروز سروصدای زیادی از تبلیغات آنلاین میبینیم، اما تبلیغات آفلاین و سنتی هنوز هم کارایی خودش رو داره و برای رشد و ارتقا برند و کسب و کار شما میتونه بهتون کمک کنه.

 

دسترسی وسیع به مخاطبان کسب و کار:

هنوز هم بسیاری از افراد جامعه دسترسی دائم به اینترنت و فضای مجازی ندارن و تبلیغات کسب و کار بصورت آفلاین برای این افراد میتونه دسترسی خوبی به مخاطبین برای کسب و کار ما ایجاد کنه.

 

ایجاد اعتبار برای کسب و کار:

تبلیغات در صدا و سیما، روزنامه های کثیر الانتشار و مجلاتی که مخاطبین خاص خودشون رو دارند و اعتباری در بین اقشار مختلف جامعه پیدا کردن، مکان مناسبی برای ایجاد اعتبار برای کسب و کار ماست. هنوز هم با تبلیغات در این مکان ها میتونیم ذهنیت مثبتی از محصولات و خدمات خودمون در ذهن مخاطب ایجاد کنیم.

 

شناخت بیشتر از برند :

هر نوع تبلیغات آفلاین و آنلاین میتونه به شناخت بیشتر مشتریان بالقوه از محصولات یا خدمات ما کمک کنه، بنابراین فرقی نمیکنه در روزنامه تبلیغات میکنی یا در صدا و سیما و یا در شبکه های اجتماعی و فضای آنلاین.

هر زمان به هر مدلی در پیش چشم مخاطبین هدف خودت اقدامی تبلیغاتی انجام بدی، شناخت برند رو بیشتر میکنی.

 

معایب و بدی های تبلیغات آفلاین:

برای استفاده از تبلیغات سنتی و آفلاین از مزایای اون گفتیم حالا بد نیست چند جمله ای هم از بدی های تبلیغات آفلاین برات بگم.

 

سنجش نتایج:

یکی از بدی های تبلیغات آفلاین عدم دسترسی دقیق به نتایج تبلیغات سنتی است. در مقابل در تبلیغات آنلاین این امکان وجود داره تا دقیقا رصد کنیم تبلیغات ما توسط چه تعداد مخاطب دیده شده، چه عکس العملی نسبت به اون داشتن؟ آیا اقدام مد نظر ما رو با چه درصدی انجام دادن و…

اما در تبلیغات سنتی امکان سنجش نتایج و به دست آوردن امار دقیقی از اینکه هزینه تبلیغات چه نتایجی برای ما داشته نداریم.

 

هزینه بالا در برخی موارد از تبلیغات آفلاین:

تبلیغات سنتی با اینکه جز روشهای تبلیغات قدیمی به حساب میاد در برخی از موارد هنوز هم هزینه های سرسام آوری داره. مثلا تبلیغات در رادیو و تلویزیون و تبلیغات در بیلبوردهای شهری هنوز هم با اینکه کارایی گذشته رو ندارن، بسیار گران هستن.

بنابراین در زمان تبلیغ برای رونق کسب و کار خودتون حتما باید به این نکات هم توجه کنین.

 

آموزش ویدئویی برای تبلیغات سنتی :

همانطور که بالاتر خدمت شما عرض کردم درباره تبلیغات به روش سنتی و تبلیغات آفلاین آموزشهای ویدئویی بسیار جذابی در سایت صفر تا هزار کسب وکار یعنی همین سایت برای شما ضبط کردم و اکنون در دسترس شماست.

در ادامه این آموزشهای ویدئویی تبلیغات برای کسب و کار های سنتی رو بهتون معرفی میکنم.

 

روشهای مختلف تبلیغات آفلاین:

در قدم ۳۹ آموزشهای رشد قطعی کسب وکار که بصورت ویدئویی داخل همین سایت در دسترس شماست درباره روشهای مختلف تبلیغات براتون توضیح دادم که لینک اون رو کمی پایین تر براتون میزارم.

 

بهترین و بصرفه ترین روش تبلیغاتی:

همچنین در همین قدم ۳۹ درباره بهترین و بصرفه ترین روش برای تبلیغ محصول یا خدمات شما هم توضیح دادم و اگر قصد دارین از تبلیغات چاپی و امثال این برای رشد کسب و کارتون استفاده کنین حتما ویدئو قدم ۳۹ رو که کمی پایین تر میزارم ببین.

 

ایده تبلیغاتی :

از کجا برای تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات خودمون ایده جدید پیدا کنیم تا وقتی تبلیغ ما مقابل دیدگان مخاطبین ما قرار گرفت، بتونیم توجه اونها رو جلب کنیم؟

این هم نکته دیگه ای است که در قدم ۳۹ آموزش های رشد قطعی کسبوکار به طور کامل درباره اون صحبت کردم. برای مشاهده قدم ۳۹ و دیدن آموزش های روشهای مختلف تبلیغات، بهترین و بصرفه ترین روش تبلیغاتی و ایده های تبلیغاتی روی لینک زیر کلیک کنین:

قدم ۳۹: بهترین روش تبلیغات و ایده های تبلیغاتی

 

تبلیغ نویسی :

یکی دیگه از آموزشهای ویدئویی مربوط به تبلیغات کسب و کارهای سنتی بحث تبلیغ نویسی است که در قدم چهلم آموزشهای رشد قطعی کسب و کار درباره تبلیغ نویسی بصورت کامل برات توضیح دادم.

چه متن تبلیغاتی میتونه برای شما فروش ایجاد کنه و در نوشتن متن های تبلیغاتی خودتون چه نکات مهمی رو باید رعایت کنین، همه و همه در قدم ۴۰ در دسترس شماست.

برای مشاهده این ویدئو و استفاده از نکات مهم در تبلیغ نویسی به لینک زیر مراجعه کنین:

قدم ۴۰ : تبلیغ نویسی

 

تنظیم متن تراکت تبلیغاتی :

تبلیغات چاپی و تراکت تبلیغاتی از پایه های تبلیغات برای کسب و کارهای سنتی است. در قدم ۴۱ آموزش های رشد قطعی کسب وکار به این موضوع مهم برای رشد کسب و کارهای سنتی پرداختم و همه آنچه درباره متن تراکت تبلیغاتی نیاز دارین رو در اون ویدئو بصورت کامل و جامع برات توضیح دادم.

حتما شما هم تا حالا برای مغازه خودتون تراکت تبلیغاتی چاپ کردین، درسته؟

وقتی این ویدئو رو ببینی متوجه میشی چه همه نکات ریز و درشت در تنظیم متن تراکت تبلیغاتی وجود داشته که شما کلا از اونها خبر نداشتی. برای مشاهده این ویدئو به لینک زیر مراجعه کنین:

قدم ۴۱: متن تراکت تبلیغاتی

 

آمورش تبلیغات با پیامک:

هر چند تبلیغات پیامکی جز تبلیغات های آفلاین قرار نمیگیره، اما از انجایی که بسیاری از کسب و کارها در کنار تبلیغات چاپی و آفلاین از این مدل تبلیغات یعنی تبلیغات با پیامک هم استفاده میکنن، خالی از لطف نیست که آموزش اون رو در اینجا برای شما هم قرار بدم.

با کلیک روی لینک زیر میتونین قدم ۴۲ آموزشهای رشد قطعی کسب وکار رو که درباره آموزش تبلیغات با پیامک است ببینین.

قدم ۴۲: آموزش تبلیغات با پیامک

 

تبلیغات زود بازده ، تبلیغات دیر بازده:

چه مدل تبلیغاتی نتیجه سریع میدن و چه مدل تبیلیغاتی دیرتر جواب میدن، نکته بسیار مهمی است که برای تبلیغات آنلاین و آفلاین در ویدئو قدم ۴۳ درباره اون توضیحات کامل دادم.

برای تکمیل شدن اطلاعات خودتون در بخش تبلیغات در فضای سنتی دیدن این ویدئو هم حتما توصیه میشه.

خوب عزیز داداش در این صفحه از آموزشهای صفر تا هزار کسب وکار سعی کردم از سیر تا پیاز تبلیغات آفلاین رو برات توضیح بدم و آموزش های مکمل اون رو هم برات بزارم. قطعا با خوندن این صفحه و دیدن آموزشهای تکمیلی اون که کاملا رایگان در دسترس شماست اطلاعاتت برای تبلیغ کسب و کار خیلی بیشتر و بهتر میشه.

از این آموزشها استفاده کن و اگر سوالی داشتی کمی پایین در قسمت دیدگاه ها بنویس خودم شخصا در اولین فرصت جواب اون رو برات خواهم گذاشت.

اگر هم میخوای با آموزشهای رشد قطعی کسب وکار که عرض کردم به صورت ویدئویی است کامل آشنا بشی، روی دکمه نارنجی کمی پایین تر کلیک کن و از قدم ۱ شروع به دیدن این آموزشها کن که کاملا رایگان شده و از صفر تا هزار رشد کسب وکار رو برات داره.

ارادت، داداش رضا

رضا نکوئی

رضا نکوئی

مدیر و مدرس سایت صفر تا هزار کسب و کار ، از سال 1380 در کار طراحی ، تبلیغات و بازاریابی هستم ، از سال 1390 طراحی سایت و در کنارش تولید محتوا انجام میدم
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها